قیمت روز بلغور جو و بلغور گندم در سال ۹۹

قیمت روز بلغور جو و بلغور گندم در سال ۹۹

قیمت روز بلغور جو و بلغور گندم در سال ۹۹ چگونه است ؟ طرز تهیه بلغور را می دانید  ؟ از بلغور در چه غذاهایی استفاده می شود ؟ شرکت بازرگانی فاتک فعال در زمینه حبوبات و غلات در بین محصولات خود بلغور جو و گندم را نیز عرضه می کند .

قیمت روز بلغور جو و بلغور گندم 

برای تهیه بلغور ، جو یا گندم را پخته و پس از خشک کردن آن را با آسیاب خرد می کنند . دانه های بلغور باید به گونه ای باشد که نه به درشتی دانه ماش باشند . بلغور را بدون آن که کپک بزند می توان به مدت طولانی نگه داری کرد این در حالی است که نمی توان گندم و جو را به مدت طولانی نگه داشت به همین دلیل گندم و جو را پس از پوست کندن نیم پز کرده و خشک می کنند و سپس در هاون نیم کوب می کنند .

یک کیلو گرم بلغور حاوی ۸۰ میلی گرم کلسیم ، ۴۰۰ میلی گرم فسفر ، ۱۰۰ میلی گرم آهن و ۶۰۰ میلی گرم پتاسیم است .

بلغور از گروه غلات بوده و بسیار مغذی است این نوع از غلات که کالری و چربی بسیار کمی دارد در عین حال سرشار از پروتئین و فیبر است . بلغور در کل فواید بسیار زیادی دارد که به طور مختصر به آن اشاره میکنیم ؛

به دلیل کالری و چربی کمی که دارد برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند بسیار مفید است .

به دلیل وجود فیبر در این محصول برای بهبود سیستم گوارش بسیار موثر است .

بلغور به دلیل اینکه منبع غنی آهن است می تواند مانع از کمبود این ماده در بدن شود .

بلغور سرشار از ویتامین ب است .

فیبر نا محلول در بلغور مانع از شکل گیری سنگ کیسه صفرا می شود .

با توجه به مطالب ذکر شده آشکار است که استفاده از بلغور برای بدن انسان چه فوایدی دارد و به همین دلیل سالانه حجم بسیار زیادی از این محصول مورد استفاده قرار می گیرد و جز پر فروش ترین غلات است .

مجموعه ما در کنار فروش حبوبات این غلات با ارزش و سودمند را نیز در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد . لیست قیمت حبوبات و غلات روزانه در حال تغییر است از این رو جهت مشاهده و به روزرسانی اطلاعات خود در زمینه قیمت محصولات با ما در ارتباط باشید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *